Buďte líní, netřiďte odpad!

I vy určitě denně slyšíte hesla jako „Třiďte odpad.“ Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jaký má pro vás třídění odpadu vlastně smysl? Absolutně žádný! Proč se starat o přírodu tříděním odpadu, když následky spojené s jeho netříděním se plně projeví až za desítky let a nás se pravděpodobně týkat vůbec nebudou, protože tou dobou už budeme dávno mrtvý?
Netřídění odpadu plně pocítí až naše děti, popřípadě děti našich dětí a co je nám po nich, po parchantech nevděčnejch. Od mala my říkávali: „Starej se jen o sebe!“ a tímhle heslem se řídím dodneška. Nebudu se přece tahat s milionem pytlů. V jednom plast, v druhym papír, ve třetím směs. Pro mě je všechno směs!

Proč desetkrát recyklovat papír, vždyť kvalita zrecyklovatelného papíru stojí úplně za hovno? Ani se na to nedá pořádně tisknout. Dále sklo, plast… proč se s tím sr*t, když to můžu všechno naházet do jednoho mega pytle a hodit do směsného odpadu?

Stejně tak i házím odpadky na zem. Sorry jako, ale když připadá jeden koš na x kilometrový okruh… přece nepotáhnu prázdnou flašku nebo obal od sušenky v ruce hodinu jak idiot, ne? To ho radši zahodím na zem a hotovo, však on to někdo uklidní… nebo taky ne, co je mi po tom.

Nezáleží mi na osudu naší planety, protože až dojde k jejímu zániku, tak už tady stejně nebudu. Záleží mi jen na tom, aby byl levnější chleba, k vládě se zase dostali komunisti a aby Spartička vyhrála další titul. Poplatky za svoz odpadu stejně levnější nebudou…

Jediné, co má cenu třídit, jsou lahve od alkoholu – na vratné a nevratné.