5 receptů na „předvýplatová“ jídla

Pro velký úspěch našich předchozích receptů, jsme si pro vás připravili další díl naší kulinářské série „Jídla pro chudé“. Tentokrát vám přinášíme recepty na jídla, která jsou naprosto ideální, pokud vám zbývá týden do výplaty a vy už jste téměř bez peněz.
Chleba obalený ve vajíčku, namazaný hořčicí a posypaný cibulí

Tuto lahůdku určitě každý z vás zná. Krajíc chleba, obalený ve vajíčku, osmažený na pánvi, a to celé namazané hořčicí a posypané cibulí. Pochoutka, kterou nás krmili už naše babičky.

Jde o velmi jednoduchý a chutný recept. Vezmeme tři vajíčka a rozkvedláme je v hlubokém talíři. Následně vezmeme krajíc chleba a obalíme ho ve vajíčkách. Doporučujeme vzít starší a tvrdší chleba. Tvrdý chléb nasaje vajíčko a při smažení změkne a bude chutnat jako čerstvý. Ušetříte tím pár korun a zužitkujete chléb, který byste normálně už nejedli. Smažíme na levném oleji maximálně dvě minuty z každé strany. Poté chléb vyjmeme z pánve a namažeme plnotučnou hořčicí. Kdo chce, může posypat cibulí.

Volské oko

I další recept zahrnuje vajíčko. Příprava je velmi jednoduchá. Na pánev dáme rozehřát trošku levného slunečnicového oleje. Pote rozlouskneme vajíčko a prdneme ho na pánev. Smažíme pár minut. Kdo má radši tekutý žloutek, vyjme oko když je zloutek tekutý. Kdo má radši tvrdý žloutek, vyjme oko až bude žloutek tvrdý.

Risotto po Česku

Není žádným tajemstvím, že risotto po Česku má s italským risottem společné jen jméno a Italové by vám za něj nejspíš rozbili hubu. Dokonce ani rýži nemají společnou. Zatímco na italské risotto se používá drahá rýže Arborio, do českého můžete fláknout levnou dlouhozrnnou rýži.

Příprava je i zde velmi jednoduchá a jídlo nevyjde draho. Prvně uvaříme dle návodu rýži. Tu poté dáme do zapékací mísy, spolu s vepřovým z konzervy, rajčaty, paprikou, solí, pepřem a vajíčkem. Následně důkladně zamícháme. Opravdoví gastroteroristé mohou celý výtvor posypat 30% eidamem. Pečeme na 200 stupňů zhruba 15 minut a můžeme servírovat. Ideálně s kečupem.

Smažák

Tento recept je další českou specialitou. V zásadě jde o smažený obalovaný sýr s hranolky a kečupem.

Koupíme kostku levného 30% eidamu. Obalíme v trojobalu a dáme smažit. Mezitím vezmeme lahev oleje, celou ji vylejeme do friťáku a dáme smažit hranolky. Až začne sýr vytékat z trojobalu, vyndáme ho z pánve a servírujeme spolu s hranolky, které se nám mezitím usmažily. Namáčíme do kečupu.

Důležité: Olej nevylévejte, dá se dále zužitkovat na další hranolky. Olej se nekazí, stačí počkat, až vychladne, přelít do lahve a uchovat jej v lednici.

Párky z mikrovlnky

Vezmeme párky, ohřejeme je v mikrovlnce a servírujeme s chlebem a hořčicí.