Syndrom neviditelných svalů se může projevit už po druhé návštěvě posilovny

Hubený týpek, který váží sotva 70 kg, byl ale dvakrát v posilovně, takže má vystavený hrudník, ruce dobrých 10 čísel od těla, jako kdyby je vytlačoval masivní zádový sval a drsnou chůzi. Se Syndromem neviditelných svalů, známým také pod názvem „Syndrom poloretardovaných frajerů, kteří byli 2x v posilovně a myslí si, že jsou z nich najednou korby“ se většina z vás už určitě setkala.

SNS se vyskytuje u 90 % všech „kulturistů“, nejčastěji po první, či druhé návštěvě. Jde o psychickou poruchu, která ale obnáší fyzické projevy. Postižení touto poruchou si často po takřka nulovém progressu začínají myslet, že se jim svaly během jedná návštěvy posilovny zdvojnásobily a začínají se podle toho i chovat.

SNS se nejčastěji projevuje výše zmíněnými příznaky. Občas se přidají i drsné kecy, rejpání do všech, kteří do posilovny nechodí a sdílení obrázku z bodybuilderských stránek. V pozdějších fázích má většina postižených SNS takřka vždy po ruce šejkr s proteinem, popřípadě do sebe pro lepší pocit láduje Tribulus, HMB nebo jiné placebo s nulovým efektem.

Velmi kritické případy pak udávají i nošení triček s nápisy „No pain, no gain“ a chlubení se tím, kolik postižený zvedne na bench, i když to třeba ani není pravda. Spousta pacientů také udává, že chodí do posilovny u kdo ví kolik měsíců, avšak progres je téměř nulový.