Chceš se stát slavným fotografem? Tak si kup si foťák za 5 tisíc a založ si „photography“ stránku na Facebooku a Instagramu

Nemáš peníze? Pojmy jako clona nebo ISO jsou pro tebe naprosto cizí? Zvládáš pouze základní grafické úpravy v malování či skrz filtry na Instagramu? V životě si nedržel v ruce kvalitní fotoaparát a celkově víš o focení úplné hovno? Tak si kup si foťák za 5 tisíc a založ si vlastní „photography“ stránku na Facebooku a na Instagramu!
Jen si představte, že byste se živili jako fotograf. Spousta peněz a nulová práce. V podstatě stačí jen mačkat spoušť fotoaparátu a výslednou fotku pak prohnat nějakým filtrem. Peníze vydělané v podstatě bez práce. V dnešní době je naštěstí práce fotografa přístupná všem. Nepotřebujete žádné velké vzdělání, ani znalosti, postačí vám pouze vstupní kapitál okolo pěti tisíc a základní znalosti práce v grafických editorech.

První krok na naší cestě fotografa je předpokládám všem jasný – musíte si koupit fotoaparát. Netřeba kupovat drahé zrcadlovky za desítky tisíc. Stačí obyčejný digitální foťák za pár tisíc. Dnešní technologie je naštěstí už tak pokročilá, že mezi obyčejným kompaktem a drahou zrcadlovkou není téměř žádný rozdíl, krom ceny. Je tedy naprosto zbytečné brát si velkou půjčku na drahý foťák, stačí obyčejná mikropůjčka na lepší kompakt.

Ovládání fotoaparátu je snadné – jedním čudlíkem se zapne, druhým čudlíkem se fotí. Ty ostatní čudlíky jsou k ničemu a my je vůbec nevyužijeme. Stačí přepnout do automatického režimu a fotoaparát se sám nastaví. Proč se v tom hrabat, když foťák sám pozná, jak se nejlépe nastavit. Nicméně, pokud se mezi vámi najdou nějací hračičkové, kteří se přece jen v nastavení foťáku plánují rejpat, můžou si přes slevomat.cz zakoupit celodenní školu focení.

Tak, foťák máme, ovládat jej umíme, každopádně než se dostaneme k samotnému focení, je potřeba udělat ještě jednu věc, a to sice založit si vlastní „photography“ stránku na Facebooku a na Instagramu. Tato stránka většinou nese vaše jméno a za ním přídavek „photography“. Dám příklad – jmenujete se Květoslav Úd, vaše stránka se tedy bude jmenovat „Květoslav Úd Photography“.

Stránku máme, můžeme se vrhnout na focení. Je jen na vás, co budete fotit. Můžete fotit přírodu, můžete fotit brouky, můžete fotit vaše ošklivé kamarádky, které si budou myslet, že se díky vám stanou slavné.

Pokud nebude mít vaše stránka úspěch, můžete ji rozšířit o vlastní blog, který si vytvoříte přes platformu blogger.cz. To však stejně nepomůže. Proč? Máte debilní foťák, neumíte s ním fotit, jste neschopný a blbečků s foťáky, kteří fotí desetkrát líp než vy, je všude kolem spousta. Stane se tak z vás další neúspěšný fotograf s nesplněným sne. A o tom Svět Neúspěšných je!
Komentáře nejsou povoleny.